UYGUN FİYATLI İNTERNET SİTESİ KUR

Google Harita Ekleme

Google Harita ekleme, web sitenize Google Harita nasıl eklenir?

Web sitesine Google harita ekleyebilir ve Google harita ayarlarınızı hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Google Harita Nasıl Eklenir?

İnternetsitesi.net yönetim paneli üzerinden web sitenize Google haritanızı dinamik bir şekilde eklemek için öncelikle yönetim paneli üzerinden entegrasyonlar kısmından Google haritasını seçiyoruz ve harita düzenleme sayfasına giriş yapıyoruz. Resimde gördüğünüz gibi harita düzenleme sayfası üst tarafta Google haritası zoom ve koordinat ayarları ve alt kısımda iletişim sayfasında gösterilsin mi şeklinde karşımıza çıkacaktır.

google-harita-ekleme

Google harita üzerinden mevcut konumunuzu bulmak için konumumdan koordinatları bul butonuna tıklayabilirsiniz. Sol üst taraftaki koordinatlarımı bul butonuna tıkladığınızda sizin işlem yaptığınız yerdeki koordinatlar harita üzerinde işaretlenecektir.

google-harita-ekleme

Harita İşareti Kullanımı

Ya da konumunuzu bulmak için Google harita üzerinde yer ara kutusuna kendi adres bilgilerinizi yazarak konumunuzu bulabilirsiniz. Bunların hepsi yeterli gelmediyse konumunuzu düzgün ayarlayabilmek adına Google Haritanın üzerindeki kırmızı işaret pinini tam olarak işletmenizin konumunun olduğu noktaya sürükleyip bırakmanız gerekecektir. Koordinat ve konum ayarlarını yaptıktan sonra zoom ayarını da ayarlayıp iletişim sayfasında gösterilsin seçeneğini işaretleyerek kaydet tuşuna bastığınızda web sitenizin iletişim sayfasındaki Google harita bilgileriniz güncellenmiş olacaktır.

Google Harita Kaydı

Buradan eklediğiniz harita konumu sadece sizin web sitenizde gösterilecektir şöyle bir yanılgıya düşmeyin burada haritanızı oluşturduğunuz takdirde Google haritalara kayıt olmuş olmuyorsunuz. Bu harita sadece sizin web sitenizde görüntülenmek üzere sizin konumunuzu bildirmek adına Google Harita servislerini kullanarak eklediğiniz harita konumunu paylaşmaktadır.

Google harita kaydınızı oluşturmak için Google My Business hesabınızla işletmenizi eklemeniz gerekmektedir.

Google Harita Ekleme Video Anlatımı

Yorumlar